Zespół Ludowy Ożarowiacy

ZESPÓŁ LUDOWY OŻAROWIACY – pasja ,energia i młodość !  Logo zespołu ożarowiacy

Zespół Ludowy „Ożarowiacy” . Narodziliśmy się w 2002 roku. Na samym początku działalności było nas około dziesięciorga dzieci, obecnie jesteśmy jedną z największych reprezentacyjnych grup folklorystycznych w powiecie warszawskim zachodnim. Zrzeszamy dzieci, młodzież i dorosłych.  Pracujemy w pięciu grupach wiekowych, łącznie około 120 członków. Działamy w Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim. Celem naszej działalności  jest  i kultywowanie polskiej kultury ludowej, jej popularyzacja  poprzez taniec, śpiew, muzykę i obrzędy.

Kierownikiem zespołu, instruktorem tańca, choreografem Ożarowiaków od roku 2002 czyli od narodzin zespołu jest – Małgorzata Wojciechowska, natomiast na koncertach zespołowi towarzyszy kapela ludowa prowadzona przez Waldemara Dąbrowskiego. Nasz program artystyczny obejmuje pieśni i tańce z różnych regionów Polski, takich jak: Łowicz, Kraków, Górny Śląsk, Beskid Śląski Spisz, Kaszuby, Lublin region Lasowiaków, Lachów Sądeckich. W naszym repertuarze  znajdują się również polskie tańce narodowe oraz spektakle oparte o polskie zwyczaje i obrzędy ludowe, kolędy i pastorałki oraz pieśni patriotyczne.

„Ożarowiacy” od wielu lat są kulturalną wizytówką miasta i gminy Ożarów Mazowiecki oraz powiatu warszawskiego zachodniego. W roku 2017 zespół otrzymaliśmy Nagrodę Honorową Gminy Ożarów Mazowiecki FELICJA – 2017. Mamy na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów nie tylko na terenie powiatu, ale również w całej Polsce i poza jej granicami. Od wielu lat  zdobywamy czołowe miejsca na przeglądach  i festiwalach, natomiast na co dzień dajemy wiele koncertów okolicznościowych, charytatywnych a także edukacyjnych. Podczas spotkań organizowanych dla uczniów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, popularyzujemy wiedzę na temat polskiej kultury ludowej i zachęcamy do jej kultywowania już od najmłodszych lat. Między innymi dzięki temu nasze grono „Ożarowiaków” stale się powiększa.                                                                                                                                                              

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w nasze folkowe szeregi.

Co nas wyróżnia:                                                                         

  • łączy nas wspólna pasja do polskiej kultury ludowej,
  • wzajemnie się wspieramy i wspólnie dorastamy,
  • spędzamy ze sobą czas , który nas łączy
  • uczymy się odpowiedzialności i relacji międzyludzkich 

 zapewniamy:    

  • wspaniałą przygodę z tańcem i piosenką,                                                                                     
  • poznasz nowych przyjaciół na wiele lat,    
  • rozwiniesz swoje talenty, 
  • poznasz kulturę innych narodów,
  • podróże i zwiedzanie wielu krajów,
  • wyjazdy zimowe i letnie na warsztaty taneczne.

Wstąp do nas, umiejętności i wiek to nie przeszkoda !

Możesz się zgłosić  telefonicznie 501 792 833 lub napisać:ozarowiacy@dkusmiech.eu

Grupa Mazanki (starsza)

Grupa Marynki

Grupa Gęśliki

Grupa Młodzieżowa

Grupa Dorosłych