Zespół Ludowy Ożarowiacy

ZESPÓŁ LUDOWY OŻAROWIACY – pasja ,energia i młodość !  Logo zespołu ożarowiacy

Zespół Ludowy „Ożarowiacy” . Narodziliśmy się w 2002 roku. Na samym początku działalności było nas około dziesięciorga dzieci, obecnie jesteśmy jedną z największych reprezentacyjnych grup folklorystycznych w powiecie warszawskim zachodnim. Zrzeszamy dzieci, młodzież i dorosłych.  Pracujemy w pięciu grupach wiekowych, łącznie około 120 członków. Działamy w Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim. Celem naszej działalności  jest  i kultywowanie polskiej kultury ludowej, jej popularyzacja  poprzez taniec, śpiew, muzykę i obrzędy.

Kierownikiem zespołu, instruktorem tańca, choreografem Ożarowiaków od roku 2002, czyli od narodzin zespołu, jest Małgorzata Wojciechowska, natomiast na koncertach zespołowi towarzyszy kapela ludowa prowadzona przez Waldemara Dąbrowskiego. Nasz program artystyczny obejmuje pieśni i tańce z różnych regionów Polski, takich jak: Łowicz, Kraków, Górny Śląsk, Beskid Śląski Spisz, Kaszuby, Lublin region Lasowiaków, Lachów Sądeckich. W naszym repertuarze  znajdują się również polskie tańce narodowe oraz spektakle oparte o polskie zwyczaje i obrzędy ludowe, kolędy i pastorałki oraz pieśni patriotyczne.

„Ożarowiacy” od wielu lat są kulturalną wizytówką miasta i gminy Ożarów Mazowiecki oraz powiatu warszawskiego zachodniego. W roku 2017 zespół otrzymaliśmy Nagrodę Honorową Gminy Ożarów Mazowiecki FELICJA – 2017. Mamy na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów nie tylko na terenie powiatu, ale również w całej Polsce i poza jej granicami. Od wielu lat  zdobywamy czołowe miejsca na przeglądach  i festiwalach, natomiast na co dzień dajemy wiele koncertów okolicznościowych, charytatywnych a także edukacyjnych. W marcu 2024 roku “Ożarowiacy” zostali wpisani na listę 100 zespołów zgłoszonych do Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Podczas spotkań organizowanych dla uczniów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, popularyzujemy wiedzę na temat polskiej kultury ludowej i zachęcamy do jej kultywowania już od najmłodszych lat. Między innymi dzięki temu nasze grono „Ożarowiaków” stale się powiększa.                                                                                                                                                         

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w nasze folkowe szeregi.

Co nas wyróżnia:                                                                         

  • łączy nas wspólna pasja do polskiej kultury ludowej,
  • wzajemnie się wspieramy i wspólnie dorastamy,
  • spędzamy ze sobą czas , który nas łączy
  • uczymy się odpowiedzialności i relacji międzyludzkich 

 zapewniamy:    

  • wspaniałą przygodę z tańcem i piosenką,                                                                                     
  • poznasz nowych przyjaciół na wiele lat,    
  • rozwiniesz swoje talenty, 
  • poznasz kulturę innych narodów,
  • podróże i zwiedzanie wielu krajów,
  • wyjazdy zimowe i letnie na warsztaty taneczne.

Wstąp do nas, umiejętności i wiek to nie przeszkoda !

Możesz się zgłosić  telefonicznie 501 792 833 lub napisać:ozarowiacy@dkusmiech.eu

Grupa Mazanki (starsza)

Grupa Marynki

Grupa Gęśliki

Grupa Młodzieżowa

Grupa Dorosłych