W dniach 19-23 lipca odbyła się akcja „Lato z Uśmiechem” w Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim. Dzieci i młodzież skorzystały z wielu atrakcyjnych propozycji spędzania wolnego czasu podczas wakacji letnich. 

            Podczas kręcenia i montażu filmu uczestnicy mogli samodzielnie stworzyć film, poznać techniki i metody kręcenia filmów oraz podstawy charakteryzacji. Pokłosiem całotygodniowych zajęć była realizacja filmu pt.: Jazda i zasady bhp na pumptrucku, który można obejrzeć na stronie internetowej Domu Kultury „Uśmiech”.

            Daliśmy również możliwość skorzystania z zajęć tanecznych, podczas których dzieci stworzyły układ choreograficzny do ich ulubionej, nowoczesnej muzyki. Ćwiczenia poprzedzone były rozgrzewką, a dla uatrakcyjnienia używane były rekwizyty taneczne tj. hula-hop, kapelusze i pompony.

            Pasjonaci sztuk kulinarnych mogli upiec chałkę krakowską, przyrządzić kolorowe kanapeczki, upiec ciasteczka, pyszną i kolorową pizzę oraz zrobić zdrową sałatkę owocową.

            Natomiast podczas zajęć umuzykalniających uczestnicy spróbowali swoich sił grając na keyboardzie i doskonaląc umiejętności wokalne.