Kalendarium Domu Kultury Uśmiech

PAŹDZIERNIK 2021

 

w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 165

 2 października (sobota) zapraszamy dzieci (w dwóch kategoriach wiekowych) na warsztaty twórcze: „Jesienne stroiki”. Szczegóły i zapisy na stronie: strefazajęc.pl

3 października (niedziela) – godz. 15:00  w Dniu Uśmiechu zaprezentujemy spektakl interaktywny dla najmłodszych: „Burza mózgów” w wykonaniu artystów z Teatru Bajaderka

3 października (niedziela) – godz. 16:15 Chór kameralny Ab Imo Pectore wystąpi w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Warszawskiej. Koncert z okazji 77 rocznicy zakończenia działań wojennych Powstania Warszawskiego.

9 października (sobota) zapraszamy dzieci (w dwóch kategoriach wiekowych) na kolejne warsztaty twórcze: „Jeże z masy solnej”. Szczegóły i zapisy na stronie: strefazajęc.pl.

10 października (niedziela) w godz.: 15:00-17:00 zachęcamy dorosłych do udziału w warsztatach plecionkarskich z „Siostry Plotą”. Poprowadzą je siostry, które oprócz więzów krwi połączyła miłość i pasja do natury i sztuki. Wspólnie kontynuują rodzinną tradycję tworząc autorskie rękodzieło.  Szczegóły i zapisy na stronie: strefazajęc.pl.

17 października (niedziela) – godz. 17:00 zapraszamy wspólnie z Biblioteką Publiczną w Ożarowie Mazowieckim na spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

Magdalena Grzebałkowskapolska pisarka i reporterka. Ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1998 roku pracuje w „Gazecie Wyborczej”. Autorka m.in. biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 roku nominowana do Nagrody Literackiej Nike za książkę „1945. Wojna i pokój”. Książka ta otrzymała tytuł Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii literatura faktu.

23 października (sobota) w godz.: 13:00-15:00 warsztaty kulinarne dla dzieci. Podczas warsztatów dzieci wykonają samodzielnie przepyszne gofry
Szczegóły i zapisy na stronie: strefazajęc.pl.

 
24 października (niedziela) – godz.: 17:00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Filipka „PEJZAŻ POLSKI”. Zaprezentowane zostaną akwarele z Mazowsza i Puszczy Kampinoskiej. Podczas wernisażu wystąpi Kuran/Pawęska Duo – duet wykonujący standardy jazzowe, zarówno klasyki ery swingu i bebopu, jak i bardziej współczesne kompozycje. 

 

w Centrum Inicjatyw Społecznych, ul. Poznańska 292

Zapraszamy wszystkich do Centrum Inicjatyw Społecznych „Przy Parku” (ul. Poznańska 292) na zajęcia cykliczne o charakterze rozrywkowym, edukacyjnym i profilaktycznym. Można między innymi: dołączyć do Strefy Malucha lub Klubu Gier Bitewnych; nauczyć się gry w brydża; doskonalić pamięć z seniorami w ramach Fitnessu Mózgu lub spełniać się twórczo w ramach zajęć „Rękodzieło”.

Jeżeli masz swoje pomysły i inicjatywy, skontaktuj się z nami: cisprzyparku@gmail.com lub (22) 292 61 61.

Ponadto od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 – 17:00 wyrabiamy spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską (Bilet Metropolitalny) dla mieszkańców gminy Ożarów Mazowiecki.

7 października, godz. 18:00  serdecznie zapraszamy na współorganizowane z Biblioteką Publiczną w Ożarowie Mazowieckim spotkanie z Tomaszem Zimochem

9 października odbędzie się spotkanie Klubu Gier Bitewnych. Więcej informacji: go@maciejrozalski.eu

  

w Filii Domu Kultury Uśmiech w Broniszach

 3 października (niedziela) – godz. 15:00 Robimy kolaż „Czym jest dla mnie kobiecość?”. Pani Magda Fitał wprowadzi nas w specyfikę spotkań w kręgu. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

9 października (sobota) – godz. 16:00 Dzień Seniora, spotkanie Koła Rencistów i Emerytów nr 9 (impreza zamknięta)

17 października (niedziela) – godz. 9:00 Zebranie Koła Łowieckiego JELEŃ (impreza zamknięta)

 

 w Filii Domu Kultury Uśmiech w Józefowie

 16 października (sobota) – godz. 10:00  zapraszamy na „Warsztaty jesienne”. Uczestnicy wykonają dekoracje z darów jesieni. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

24 października (niedziela) – godz. 15:00 wystąpią artyści z  Teatru Jumaja. Zaprezentują przedstawienie dla dzieci pt.: „Zdrowo, kolorowo”.