W minioną niedzielę tj. 24 października mieszkańcy gminy mieli możliwość wzięcia udziału w wernisażu wystawy malarstwa Jarosława Filipka pt. „PEJZAŻ POLSKI”. Jest to cykl akwareli przedstawiający krajobrazy polskie w różnych porach roku oraz Puszczę Kampinoską, gdzie artysta mieszka i pracuje. Obrazy przedstawiają różnorodne krajobrazy: wydmy, mokradła, łąki, rozlewiska i strumienie, wielkie dęby.

        Jarosław Filipek studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej oraz  na University of Detroit w USA. Malarstwo studiował na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Franciszka Maśluszczaka, Andrzeja Bieńkowskiego oraz Jacka Sempolińskiego.

        Wernisaż uświetnił występ Artura Kurana oraz Piotra Pawęski – duetu wykonującego standardy jazzowe, klasyki ery swingu i bepopu oraz współczesnych kompozycji. Artur Kuran jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Najbardziej odnajduje się w balladach swingowych oraz bossa novie. Piotr Pawęska jest basistą, muzykiem sesyjnym związanym ze sceną pop/rock, który w wolnym czasie chętnie sięga do jazzowych korzeni.

 

Zapraszamy do Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Poznańskiej 165. Wystawa potrwa do 28 listopada 2021r.

 

                                                                                                            Katarzyna Cyniak-Górnecka

                                                                                                                Dom Kultury „Uśmiech”