„Miłość Ci wszystko wybaczy” Koncert Niny Nowak

Bywa trudna, nieszczęśliwa, zaborcza czasem zaś  spełniona, bezgraniczna i szczęśliwa. Miłość, bo o niej mowa, dodaje skrzydeł, wzmacnia, potrafi też przygnieść i załamać. Miłość od zawsze była wdzięcznym tematem, nad którym pochylała się niezliczona ilość artystów starających się uchwycić jej sedno. O miłości opowiedziała nam także Nina Nowak podczas koncertu 12 marca w Domu Kultury Uśmiech.

 Nina Nowak, to wybitna polska śpiewaczka klasyczna, koncertująca z największymi orkiestrami symfonicznymi na Świecie. Występowała na scenach od  Ameryki po samą Azję. Artystka pochodzi z Podkarpacia, wywodząc się z rodziny o silnych tradycjach muzycznych. Jej babka pianistka Anna Jankowska, odkryła przed trzyletnią Niną magię fortepianu. Dziewczynka szlifowała swoje umiejętności w klasie prof. Jarosławy Popowskiej z Konserwatorium Muzycznego we Lwowie. Do pierwszej klasy szkoły muzycznej poszła, mając zaledwie cztery lata. Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. A. Malawskiego w Przemyślu ukończyła z wyróżnieniem z dyplomami klasy fortepianu i organów. Z  wyróżnieniem ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Po studiach obroniła doktorat z wokalistyki na tejże uczelni, w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka.

Podczas niedzielnego koncertu ze sceny w ożarowskim Domu Kultury Uśmiech mogliśmy usłyszeć wyjątkowe interpretacje utworów takich jak: One moment in time, Cant help falling in love, You raice me up, Usta milczą dusza śpiewa czy Habanera. Jak przystało na prawdziwą Diwę, podczas występu Nina Nowak zaprezentowała się publiczności w kilku wyjątkowych kreacjach.

Niewątpliwie wielka kariera Niny Nowak i międzynarodowy sukces wiąże się z unikalnymi doznaniami towarzyszącymi wystąpieniom, Jej wizerunek i niezmienny od wielu lat entourage, przenoszą widzów do Świata wielkich Oper, balowych sukni i eleganckich smokingów, by choć na chwilę zasmakować Wielkiego Świata.

 Marta Kobierecka