Warsztaty dla laureatów Konkursu Wokalnego Muzyczny Smok 2023 odbędą się w dniu 25 listopada br. (sobota) w godzinach  13.00-15.00.

Tegoroczne warsztaty poprowadzi Pani Agnieszka Hekiert.

Pani Agnieszka jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów i aranżacji.

Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Pierwszy etap jej kariery to zwieńczone nagrodami występy na wielu festiwalach oraz współpraca z gwiazdami rodzimej sceny, takimi jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Wiesław Pieregorólka, Krzysztof Ścierański czy Marek Bałata.

Jako nauczycielka śpiewu i trenerka wokalna, Agnieszka Hekiert jest znana przede wszystkim z pracy za kulisami programów telewizyjnych takich jak Mam talent,
X-Factor czy Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie przygotowuje wokalistów do występów przed publicznością. Oprócz tego prowadzi także własne warsztaty wokalne z nauką improwizacji, pracą nad rytmem, interpretacją, emisją głosu i obyciem na scenie, pracując w grupach i indywidualnie.

W 2004 roku z trio Krzysztofa Herdzina nagrała płytę “Night And Day Swing”. Doceniona także na scenie europejskiej – koncertowała we Francji, Włoszech, Chorwacji, Bułgarii, a w szczególności w Niemczech i Austrii, gdzie nawiązała współpracę z legendą polskiego jazzu na emigracji, saksofonistą Leszkiem Żądło,
a także Konstantinem Kostovem i Nevyanem Lenkovem.

Owocem tej współpracy jest nagrana w roku 2009 płyta “European Impressions”.
W tym samym roku rozpoczęła się współpraca Agnieszki ze światowej sławy wokalistą Bobbym McFerrinem, z którym występowała w Polsce i zagranicą w ramach projektu Vocabularies.

Jego metodę circle singing aktywnie propaguje, prowadząc własne warsztaty wokalne i chóry. W roku 2011 Agnieszka otrzymała zaproszenie do udziału w paryskim koncercie projektu WeBe3, który tworzą Rhiannon, Dave Worm i Joey Blake, a w 2014 wystąpiła na festiwalu Notturni w Mediolanie w towarzystwie takich artystów jak Jeff Berlin (USA) i Kazumi Watanabe (Japonia).

W 2012 roku nakładem wytwórni Universal Music ukazała się druga płyta solowa Agnieszki zatytułowana “Stories”,nagrana z udziałem znakomitych muzyków sceny europejskiej i polskiej, takimi jak Konstantin Kostov, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach, Atom String Quartet. Materiał z tego albumu, bedącego połączeniem jazzu, soulu, piosenki poetyckiej i muzyki świata.