Przez 12 lat śpiewał w poprockowym składzie Manchester, wydając trzy krążki i podbijając polskie festiwale od Jarocina po Opole, żeby w końcu skupić się na karierze solowej. Ma za sobą dwa piękne- słodko-gorzkie albumy. A jako samotny songwriter, akompaniując sobie na gitarze i wykorzystując looper, tworzy niepowtarzalne aranżacje wykraczające poza oklepane ramy popkultury.

Maciej Tacher bo o Nim mowa  pochodzi z Koszalina, żyje w Toruniu i tam na co dzień tworzy, komponuje i pisze teksty.  Przygodę z muzyką rozpoczął już w liceum. Później, w czasie studiów filozoficznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, był klawiszowcem w zespole Słońce, aby później zostać wokalistą w zespole Manchester.

18 lutego w Domu Kultury Uśmiech w Ożarowie Mazowieckim z okazji Walentynek, zaprezentował solowy repertuar z nostalgicznymi tekstami o miłości. Pomiędzy autorskimi piosenkami tego dnia usłyszeliśmy utwory muzycznych idoli Tachera- Damiena Rice’a, Simona & Garfunkela, Nirvany czy Grzegorza Ciechowskiego.

Przedpremierowo usłyszeliśmy także singiel pt.” Nie chcę już patrzeć na morze”, który swoją premierę miał 21 lutego.

 

Bez wątpienia był to wieczór pełen emocji, które zostaną z nami na długo. Już dziś mamy nadzieję na kolejne spotkanie z wyjątkową muzyką Macieja Tachera.